اجاره ویدئوپروجکشن وسیله ای است با قابلیت اتصال به کامپیوتر برای نمایش بزرگتصاویر،اسلاید ها و فیلم ها بر روی پرده ای که همراه آن می باشد.ویدئو پروجکشن ها بر اساس وضوح تصویری که از خود به نمایش می گذارند در سطوح مختلفی تقسیم بندی می شوند.
موارد استفاده:

،جشن ها و همایش هاکلاس های آموزش،جلسات شرکت ها برای نمایش اسلاید و فیلم،تماشای فیلم بر روی پرده نمایش بزرگ

جهت آشنایی بیشتر مقاله “پنج نکته مهم در اجاره ویدئوپروژکتور” را مطالعه نمایید.

جهت مشاهده لیست قیمت اجاره ویدئو پروژکتور و کالاهای این بخش به لینک زیر مراجعه کنید:

کالاهای ویدئو پروژکتور و پرده نمایش

دلایل اجاره ویدئو پروژکتور

در سال‌های دور برای تدریس از گچ و تخته استفاده می‌شد اما در سال‌های بعد استفاده کردن از وسیله‌هایی به نام ویدئو پروژکتور و پرده نمایش به جای آن‌ها به‌مرور مرسوم شد. تدریس با استفاده از این وسایل بسیار راحت‌تر از وسایل دیگر است. ویدیو پروژکتور یا دیتا پروژکتور از طریق ورودی‌های خود می‌تواند داده‌های مختلف که شامل تصاویر و ویدئو می‌تواند باشد را از کامپیوتر دریافت کرده و روی پرده‌ی نمایش در ابعادی بزرگتر نمایش دهد. بسیاری از شرکت‌ها و موسسات برای برگزاری همایش یا سمینار این دستگاه را برای مدت محدودی اجاره می‌کنند. اجاره ویدئو پروژکتور برای این گونه مراسم‌ها می‌تواند بسیار سودمند باشد چون کار سخنرانان را در طی سخنرانی برای حضار آسان می‌سازد.

موارد مختلفی ممکن است در انتخاب یک ویدئو پروژکتور با قیمتی متفاوت موثر باشد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • رزولوشن: تعداد پیکسل‌هایی که توسط این دستگاه برای نمایش تصویر استفاده می‌شود. هرچه این تعداد بیشتر باشد، تصویر واضح‌تر نمایش داده می‌شود
  • شدت روشنایی: هرچه این میزان بیشتر باشد، نور خروجی بیشتر خواهد بود ونهایتا تصویر روشن‌تر نمایش داده می‌شود.
  • کنتراست: نسبت بین تاریکی و روشنایی تصویر را کنتراست می‌نامند که در ویدئوپروژکتورهای مختلف متفاوت خواهد بود.
  • وزن: این پارامتر، در برخی موارد می‌تواند بسیار مهم باشد زیرا ممکن است به جابه‌جایی آن نیاز باشد.
  • طول عمر لامپ: این مورد یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب یک ویدئو پروژکتور است. میانگین عمر لامپ ویدیو پروژکتور 2000 ساعت است. بعد از به پایان رسیدن میانگین عمر لامپ، نور آن به‌مرور کم می‌شود.

موارد ذکر شده به‌عنوان معرفی کوتاهی در ارتباط با این دستگاه است که با توجه به آن می‌توان به قیمت اجاره ویدئو پروژکتور مناسب رسید.