تجهیزات صوتی این قسمت ویژه ی جلسات و گردهمایی های مربوط به شرکت ها می باشد.

 

ست کامل میکروفن های کنفرانسی با برند هایمر

 

جهت آشنایی بیشتر با سیستم های کنفرانسی مقاله “آشنایی با سیستم های صوت کنفرانسی “را مطالعه نمایید.

اجاره سیستم کنفرانس و میکروفون کنفرانسی

اجاره سیستم کنفرانس صوت به چه منظوری انجام می‌شود؟ از آنجایی‌که امروزه در تمام کارها استفاده کردن از تکنولوژی‌های پیشرفته به یک عادت تبدیل شده است، در برگزاری یک کنفرانس ساده نیز از این امکانات استفاده می‌شود. برای این کار می‌توان یک سیستم کنفرانس استفاده کرد و تمام نیازهای شرکت‌کنندگان در جلسه را برطرف کرد. از جمله نیازهایی که در طول برگزاری جلسه به کمک حضار می‌آید، امکانات حرفه‌ای صوتی و تصویری، امکان رای‌گیری، وجود دوربین‌های متعدد در سالن و امکان چرخش آن‌ها در جهات مختلف، قابلیت ترجمه‌ی همزمان و ضبط صدا و تصویر از این جمله موارد است.

اما سیستم کنفرانس چیست؟ این سیستم شامل تعدادی میکروفن کنفرانس، جایگاه سخنرانی با امکاناتی نظیر بلندگوی پخش صدای سخنران، دکمه‌های رای‌گیری و فعال شدن میکروفن جهت سخنرانی و منبع تغذیه است. همان‌طور که اشاره شد، امکانات مختلفی برای این سیستم صوتی به‌کار می‌رود. این سیستم به‌طور خود به خود صدای سخنران جلسه را متناسب با محیط تنظیم کرده و کمک می‌کند تا سخنران روی سخنرانی خود متمرکز شود. همچنین برای اداره‌ی بهتر جلسه، سیستم کنفرانس امکانات مختلفی را در اختیار مدیر جلسه از قبیل آغاز و اتمام رای‌گیری و قطع‌کردن میکروفن شرکت‌کنندگان جهت رعایت حق تقدم، قرار می‌دهد.

همان‌طور که اشاره شد این سیستم می‌تواند دوربین‌های هوشمند مختلفی به‌همراه قابلیت چرخش 360 درجه را شامل شود که به‌طور اتوماتیک به سمت فرد صحبت‌کننده بچرخد و تصویر آن را روی پرده‌ی نمایش یا تلویزیون‌های تعبیه شده ارسال کرده و به‌طور همزمان صدا و تصویر جلسه را ضبط کند. یکی دیگر از مزایای سیستم کنفرانس، قابلیت اضافه کردن سیستم ترجمه‌ همزمان به آن است که می‌تواند کیفیت برگزاری جلسه را بسیار ارتقا دهد. در زیر به قابلیت‌های این سیتم به اختصار اشاره خواهد شد:

  • امکان اضافه کردن سیستم ترجمه‌ همزمان
  • سازگاری با دیگر سیستم‌های صوتی و تصویری
  • امکان رای ‌گیری و بایگانی آرا در کامپیوتر
  • قابلیت مدیریت صحبت سخنرانان و قطع میکروفن توسط مدیر جلسه
  • امکان تعیین تعداد سخنرانان

در انتها می‌توان گفت، اجاره میکروفن و سیستم کنفرانس یکی از راه‌های مرسوم جهت برگزاری جلسات کنفرانس یا سمینار است که کاربردهای زیادی علاوه بر پخش صدا دارد یا می‌توان به آن اضافه کرد؛ که در نهایت برگزاری جلسات را آسان می‌کند.

ارسال یک نظر