راهنمای اجاره های با امکان مالکیت

سفارشات با امکان مالکیت

منظور از سفارشات یا اجاره های با امکان مالکیت در ایران رنتر اجاره وسایل با امکان مالکیت در بازه های زمانی بالای سه ماه می باشد.حداقل زمان اجاره این سفارشات سه ماهه می باشد و پس از 12 ماه اجاره اجاره کننده مالک وسیله خواهد بود.

شاخه ها و وسایل

در حال حاضر صرفا وسایل بخش دیجیتال، اداری ، سرگرمی و لوازم خانگی به صورت با امکان مالکیت اجاره داده می شود.

شیوه ثبت سفارش

سفارشات با امکان مالکیت صرفا به صورت آنلاین و تلفنی ثبت می شود. سفارشات آنلاین در ایران رنتر در چهار مرحله ی 1.ثبت نام، 2.تکمیل اطلاعات، 3.انتخاب روش ضمانت و 4.پرداخت انجام می شود.

وضعیت وسایل

تمامی وسایل در اجاره های با امکان مالکیت به صورت کاملا “نو” ارسال می شود.در صورتی که اجاره کننده قصد مالکیت وسایل را نداشته باشد پیشنهاد میکنیم از وسایل در حد نو ایران رنتر استفاده کند.

تمدید اجاره

در صورت تمایل از طریق پروفایل خود می توانید مدت زمان اجاره خود را برای ماه های بیشتر تمدید کنید.

حداقل و حداکثر زمان اجاره

حداقل زمان اجاره یک وسیله با امکان مالکیت در حال حاضر 3 ماه و حداکثر 12 ماه می باشد.

روش های ضمانت

ایران رنتر با رویکرد سهولت در روش های ضمانت و استفاده از یک سیستم هوشمند اعتبارسنجی و عدم استفاده از روش های غیر منطقی همچون دریافت “چک” از یکی از روش زیر برای ضمانت وسایل خود استفاده می کند:

مشاغل دولتی و خصوصی

گواهی اشتغال به کار – کپی کارت ملی و شناسنامه – کپی فیش برق یا گاز و یا کپی اجاره نامه و یا کپی سند منزل – سفته به میزان مبلغ کل وسایل – معرفی یک نفر به عنوان معرف

مشاغل آزاد

کپی جواز کسب – کپی کارت ملی و شناسنامه – کپی فیش برق یا گاز و یا کپی اجاره نامه و یا کپی سند منزل – سفته به میزان مبلغ کل وسایل – معرفی یک نفر به عنوان معرف

نکات:

1.کپی فیش برق و گاز با نام سفارش دهنده باید یکی باشد.در صورت یکسان نبودن کپی اجاره نامه به همراه کد رهگیری و یا سند مالکیت مورد پذیرش می باشد.در صورت نبود کد رهگیری در اجاره نامه استعلامات لازم از همسایگان اجاره کننده انجام می شود.

2.فردی که به عنوان معرف معرفی می شود هیچ گونه مسئولیتی در قبال وسایل و اجاره های پرداختی اجاره کننده ندارد.(در واقع صرفا جهت تایید هویت فرد اجاره کننده نیاز است و نه به عنوان ضامن).
اطلاعات زیر در مورد معرف دریافت می شود:

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل و تلفن ثابت
آدرس محل سکونت
در صورت نیاز ایران رنتر ممکن است با معرف شما جهت تایید هویت شما تماس نماید.

محدودیت اجاره

سقف مبلغ اجاره در اجاره اول 450 هزار تومان ماهیانه می باشد. پس از گذشت 6 ماه از اجاره اول و یا تسویه کل مبلغ اجاره وسیله دوم امکان پذیر است.در اجاره های دوم به بعد سقف اجاره بر اساس نمره اعتماد فرد اجاره کننده در ایران رنتر متفاوت خواهد بود.

ارسال و بازگشت

مناطق ارسال

در حال حاضر ایران رنتر صرفا در داخل شهر تهران فعالیت می کند و ارسال به خارج از شهر تهران برای اجاره های با امکان مالکیت وجود ندارد.

زمان ارسال

با توجه به اینکه ایران رنتر یک پلتفرم اجاره وسایل است، تا زمانی که یک درخواست اجاره توسط تامین کنندگان تامین نشود سفارش ارسال نخواهد شد.

روش و هزینه ارسال

سفارشات بلند مدت به وسیله پیک موتوری با هزینه 10 هزار تومان ثابت برای تمامی نقاط تهران ارسال می شود.

آدرس سفارش

ایران رنتر تنها وسایل را به یک آدرس ثابت تحویل می دهد و از تحویل به آدرس های عمومی همچون ورزشگاه بیمارستان کافی نت و … معذور است.

شرایط پرداخت

روش های پرداخت

1.درگاه اینترنتی

مشتریان محترم می‌توانند با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب دارای رمز دوم هزینه اجاره سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند.

2.پرداخت هنگام تحویل

مشتریانی که تمایل دارند مبلغ اجاره سفارش خود را به‌صورت نقدی پرداخت کنند می‌توانند به هنگام در یافت وسیله مبلغ مورد نظر را به صورت نقدی و یا از طریق پز پرداخت کنند.

3.کارت به کارت

مشتریان می‌توانند هزینه اجاره سفارش خود را توسط تمامی کارت‌های عضو شتاب به شماره کارت زیر واریز نمایند:
شماره کارت: 7342-6026-3377-6104 (بانک ملت به نام حمید حق رنجبر)

4.واریز به حساب

مشتریان می‌توانند هزینه اجاره سفارش خود را با مراجعه به شعب بانک‌ها به شماره حساب زیر واریز نمایند:

شماره حساب: 5425066158 (بانک ملت به نام حمید حق رنجبر)

پرداخت اجاره ماهانه

جهت پرداخت اجاره ماهیانه صورت حساب سفارش چند روز قبل از پایان مدت اجاره برای مشتریان ایمیل می شود و اجاره کننده از طریق پروفایل خود می تواند هزینه اجاره را به صورت آنلاین پرداخت کند.

پیش پرداخت

مشتریان می توانند با ارائه پیش پرداخت مبالغ و دوره های اجاره را تغییر دهند.حداقل مبلغ پیش پرداخت دو برابر اجاره ماهیانه آن وسیله می باشد.

تسویه زود تر از موعد

در صورتی که فرد اجاره کننده مایل به تسویه تمامی مبالغ اجاره زودتر از موعد باشد می تواند با پرداخت مبالغ کمتری اجاره مالکیت وسیله را داشته باشد. مبلغ تسویه را با تماس با واحد پشتیبانی ایران رنتر می توانید جویا شوید.

تاخیر در پرداخت اجاره

در صورتی که اجاره کننده ای بیش از یک ماه در پرداخت اجاره خود تاخیر داشته باشدطبق مفاد مندرج قراردادوسیله از وی پس گرفته خواهد شد.در صورت تاخیر در روزهای کمتر جریمه ای بر اساس میزان تاخیر به مبالغ اجاره افزوده خواهد شد.

آسیب دیدن وسایل

ایران رنتر جهت اطمینان خاطر مشتریان از بروز خسارت وسایل اجاره شده به صورت با امکان مالکیت را در صورت خواست مشتری بیمه می کند.

شرایط پوشش خسارت

در صورت بروز خسارت ایران رنتر تا 70 درصد هزینه تعمیر را پوشش می دهد و شخص اجاره کننده موظف به پرداخت 30% باقی مانده است .
سرقت مفقودی و هرگونه آسیبی که منجر به غیر قابل تعمیر بودن وسیله شود شامل طرح پرداخت خسارت نمی باشد و بر عهده ی شخص اجاره کننده می باشد .
آسیب دیدن لوازم جانبی(همچون شارژرباتری، کابل ها، کاور و…) شامل طرح پرداخت خسارت نمی باشد و بر عهده ی شخص اجاره کننده می باشد .
در صورت بروز هر گونه خسارت و آسیب بر روی وسیله شخص اجاره کننده موظف است سریعاٌ مورد خسارت را به ایران رنتر اطلاع دهد.
در صورت پنهان نمودن خسارت وارده به وسیله توسط شخص اجاره کننده مسئولیت خسارت بر عهده خود شخص می باشد.
برآورد هزینه خسارت بر عهده ی ایران رنتر می باشد .
پس از بروز آسیب به وسیله

پس از آسیب دیدن وسیله با مرکز پشتیبانی ایران رنتر(به شماره 02195119804) تماس حاصل فرمایید، وسیله از شما دریافت می گردد و پس از برآورد هزینه خسارت وسیله تعمیر و در اسرع وقت به شما تحویل داده می شود. در صورت بروز خسارت بر وسایلی که شامل این طرح نباشند،مسئولیت پرداخت خسارت بر عهده شخص اجاره کننده می باشد.

مالکیت

خرید کالا

در هر زمانی که مشتری تمایل داشته باشد می تواند با ورود به پروفایل در بخش سفارشات وسیله اجاره شده را خریداری کنید.

زمان انتقال مالکیت به اجاره کننده

تمامی وسایل در اجاره های با امکان مالکیت پس از 12 ماه اجاره، مالکیت آن ها به مشتری واگذار می شود.مشتریان می توانند در صورت دلخواه وسایل را زودتر از پایان زمان اجاره تسویه کنند و یا با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت،تعداد دوره های اجاره را کاهش دهند.

تحویل جعبه وسیله

با توجه به اینکه ایران رنتر یک وب سایت اجاره وسایل می باشد،تا زمانی که مدت زمان اجاره به پایان نرسیده باشد و فرد اجاره کننده مالک وسیله نشده باشد جعبه وسایل تحویل اجاره کننده نمی شود.پس از پایان مدت اجاره و یا تسویه شدن کل مبلغ وسیله و مالک شدن اجاره کننده ، جعبه به آنها تحویل داده می شود.

خدمات پس از اجاره

ایران رنتر در راستای افزایش رضایت مشتریان خود، در صورت وجود ایراد فنی و یا آسیب فیزیکی بر روی وسایل با شرایط زیر وسایل را تعویض می کند:

1.در صورت وجود هر گونه ایراد فنی و یا آسیب فیزیکی بر روی وسیله، در صورت اعلام مشتری تا حداکثر 7 روز پس از تحویل، ایران رنتر متعهد می شود وسیله را از مشتری گرفته و پس از تایید ایراد فنی و یا آسیب فیزیکی،حداکثر تا 5روز کاری وسیله را تعویض نماید.

2.تشخیص ایراد فنی و یا آسیب فیزیکی بر عهده واحد فنی ایران رنتر است. وسایل حداکثر تا 24 ساعت کاری از مشتری تحویل و حداکثر تا 48 ساعت کاری تست فنی انجام خواهد شد.

3.در صورت عدم پذیرش تشخیص ایران رنتر از جانب مشتری، وسیله نزد ایران رنتر باقی خواهد ماند.

4.مشتری موظف است در صورت وجود ایراد فنی موضوع را حداکثر تا 7 روز پس از تحویل و در صورت وجود آسیب فیزیکی تا 24 ساعت پس از تحویل به ایران رنتر اعلام نماید.

5.پس از پایان مهلت تست 7 روزه وسیله از زمان تحویل، پشتیبانی و خدمات پس از اجاره بر عهده شرکت گارانتی کننده می باشد.

6.وسایل بدون گارانتی تنها تا 7 روز پس از تحویل شامل خدمات پس از اجاره می باشد.

7.تطبیق وسیله دریافتی از نظر مشخصات فنی، رنگ، مدل و… در هنگام تحویل وسیله بر عهده مشتری است.پس از تحویل وسیله ایران رنتر هیچ گونه مسئولیتی نسبت به عدم تطابق وسیله نخواهد داشت.

8.لوازم جانبی شامل مهلت تست 7 روزه نخواهد شد.

9.در صورت عدم موجودی وسیله ی آسیب دیده مشتری می تواند مبلغ پرداختی خود را دریافت کند و یا سفارش خود را با وسیله دیگری تعویض نماید.