سوالات متداول تامین کنندگان

فرآیند تامین وسایل

1-مراحل تامین وسایل در ایران رنتر چگونه است؟

پاسخ:
گام اول: ثبت درخواست تامین وسایل 
در تامین وسایل به صورت آنلاین تامین کنندگان در ابتدا با ورود به صفحه لیست درخواست های خرید اقساطی در انتظار تامین، یک یا چندین وسیله ای که امکان تامین وجه آن را دارند اعلام می کنند.

گام دوم: تعیین استراتژی دریافت اقساط
در حالت پیش فرض اقساط هر وسیله در صفحه وسایل در انتظار تامین درج شده است که هر تامین کننده تا 12 ماه اقساط پرداختی مشتریان را دریافت می کند. در این گام تامین کنندگان شیوه دریافت مبالغ تامین خود را می توانند با استفاده از متغیر زمان دریافت اقساط تغییر دهند.

گام سوم: تایید درخواست و انعقاد قرارداد
پس از اتمام درخواست تامین وسایل،کارشناسان بخش تامین ایران رنتر با شما تماس گرفته تا درخواست تامین شما مورد تایید قرار بگیرد.

گام چهارم: فروش اقساطی وسایل و کسب درآمد
پس از انعقاد قرارداد، وسایل تامین شده برای مشتریان ارسال می شود و در سررسید مشخص، ایران رنتر اقساط پرداختی مشتریان را به تامین کنندگان پرداخت می کند.

شیوه دریافت اقساط

1- به چه روش هایی در ایران رنتر می توانم اقساط تامین خود را دریافت کنم؟

پاسخ: تامین کنندگان در دو حالت می توانند اقساط خود را دریافت کنند:

حالت اول: دریافت کل اقساط از ماه اول
فرض کنید شما قصد دارید مبلغ 15 میلیون تومان وسیله در پلتفرم ایران رنتر تامین کنید. در حالت پیش فرض شما ماهانه1.507.000 تومان دریافت می کنید. در نتیجه مجموع مبلغ دریافتی شما در پایان دوره 18.083.000 تومان خواهد بود. در حقیقت شما وسایل به ارزش 15 میلیون تومان را طی یک قرارداد فروش اقساطی یکساله به قیمت 18.083.000تومان به ایران رنتر واگذار کرده اید.

حالت دوم: تعویق در دریافت اقساط و تامین مجدد
تامین مجدد به این معنا است که شما اقساط خود را قبل از دریافت، مجددا در ایران رنتر سرمایه گذاری می کنید که این موضوع باعث می شود نرخ بهره شما بصورت مرکب محاسبه شود. باید توجه داشته باشید که حداقل مبلغ اقساط در هرماه باید ۱ میلیون تومان باشد تا بتوانید از تامین مجدد بهره مند شوید.

در همین مثال فرض کنید تامین کننده در 6 ماه اول اقساطش را دریافت نکند و با اقساط هر ماه یک تامین مجدد انجام دهد. در این حالت مبلغ دریافتی از ماه هفتم تا ماه هجدهم مبلغ 1.800.000 تومان و مجموع مبالغ دریافتی تامین کننده در کل دوره 21.592.000 تومان خواهد بود.

روش های تامین

1-به چه روش هایی می توانم وسایل تامین کنم؟

پاسخ: تامین کنندگان با تامین وجه وسایل مورد درخواست مشتریان و انعقاد قرارداد حقوقی این اجازه و نیابت را به ایران رنتر می دهند تا با مبالغ آن ها وسایل درخواست شده مشتریان را به نام ایران رنتر و به حساب خود تامین کننده خریداری کند و آن ها را به صورت اقساطی به مشتریان اعتبار سنجی شده به صورت اقساطی به فروش برساند.

مدیریت ریسک

1- ایران رنتر چطور ریسک عدم پرداخت اقساط توسط مشتریان را مدیریت می کند؟

پاسخ: ایران رنتر به چهار روش زیر ریسک خود را مدیریت می کند:

اعتبارسنجی اولیه:  با استفـاده از اطلاعات هویتی ، شغل و درآمد مشتری اعتبارسنجی انجام می شود.

اعتبارسنجی هوشمند:  با استفاده از نمره اعتمـاد مشتری و داده کاوی اعتبارسنجی صورت می گیرد.

کنترل ریسک:  بـا اخذ سفته از مشتــری به میزان دو برابر ارزش کالا و تعیین سقف قـرارداد برای هر نفر به میزان 5 میلیون تومان، ریسک کاهش می یابد.

توزیع ریسک:  مبالغ تـامین شده در ایـران رنتـر برای خرید وسایل مورد نیاز برای افراد مختلف اعتبـارسنجی شده ، توزیع می شود.

ضمانت

1- ایران رنتر در قبال مبالغ تامین شده توسط من چه ضمانتی ارائه می دهد؟

پاسخ: پاسخ: مهم ترین ضمانت ایران رنتر به تامین کنندگان ، مشتریان اعتبار سنجی شده هستند. با توجه به اینکه ایران رنتر مشتریان خود را با روش های مختلفی اعتبارسنجی هوشمند می کند، ریسک تامین کنندگان مدیریت می شود. همچنین با عقد قرارداد حقوقی بین ایران رنتر و تامین کنندگان و ارائه سفته بر اساس مبلغ تامین شده ، ریسک تامین کنندگان به میزان قابل توجهی کاهش می باشد. لازم به ذکر است که سفته و اصل قرارداد برای قراردادهایی با مبلغ تامین بیش از 1 میلیون تومان صادر و ارسال می شود .برای مبالغ کمتر از 1 میلیون تومان فقط اسکن مهر و امضا شده قرارداد از طریق شبکه های احتماعی و ایمیل ارسال می شود.

پنل تامین کنندگان

1- در پنل تامین کنندگان ایران رنتر چه امکاناتی قابل استفاده است؟

پاسخ: تامین کنندگان ایران رنتر از طریق حساب کاربری بر روی سایت ایران رنتر که در اختیارشان قرار داده می شود می توانند لیست وسایل تامین شده توسط خودشان و همچنین خریداران اقساطی آن وسایل، به همراه گزارش دریافتی های خود را مشاهده کنند. همچنین امکان بررسی پرداختی های خریداران به ایران رنتر را دارا می باشند و بدیهی است که ایران رنتر در صورت بروز هرگونه تاخیر پرداخت اقساط از طرف مشتریان، مبلغ اقساط تامین کنندگان را دقیقا در سررسید مشخص شده در قرارداد به حساب ایشان واریز می نماید.

قرارداد

1- آیا بین تامین کننده و ایران رنتر قراردادی منعقد می شود؟

پاسخ: بله. بین تامین کننده و ایران رنتر قرارداد حقوقی منعقد می گردد.

2- آیا انعقاد قرارداد بصورت حضوری است؟

پاسخ: نیازی به مراجعه حضوری برای عقد قرارداد نیست. تامین کنندگان تهرانی می توانند بعد از مطالعه ی قرارداد و در صورتی که خواست خودشان باشد برای عقد قرارداد بصورت حضوری مراجعه و یا پیک ایران رنتر قرارداد و ضمانت ها را به آنها تحویل دهد. برای تامین کنندگان شهرستانی نیز پس از مطالعه قرارداد ارسالی از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی و امضا ، اسکن و واریز وجه ، اصل قرارداد مهر و امضا شده و ضمانت ها از طریق پست ارسال می گردد.

لیست در انتظار تامین

1- در صورتی که وسیله ی تامین شده ما به فروش نرسد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پاسخ: در پلتفرم ایران رنتر، تامین کنندگان صرفا مبالغ وسایل درخواست شده مشتریان اعتبارسنجی شده را تامین می کنند. در واقع قبل از تامین هر وسیله درخواست فروش اقساطی آن وسیله انجام شده است.

2-حداقل و حداکثر چه مقدار می توانم تامین کنم؟

پاسخ: با توجه به اینکه ایران رنتر یک پلتفرم فروش اقساطی است که تامین کنندگان را به مشتریان متصل می کند، تامین کنندگان صرفا وسایلی را که در لیست در انتظار تامین قرار گرفته اند می توانند تامین کنند. حداقل مقدار تامین باید به میزانی باشد که امکان تامین یک وسیله فراهم شود و حداکثر، مقدار تامین تمامی وسایلی است که در لیست درانتظار تامین قرار گرفته اند.

3- آیا تفاوتی بین وسایل در میزان سوددهی و نوع تامین وجود دارد؟

پاسخ: خیر. انتخاب نوع وسایل هیچ تاثیری در میزان سود و نوع قرارداد و تامین ندارد. این وسایل دقیقا طبق درخواست مشتریان در لیست در انتظار تامین قرار می گیرند.

محدودیت جغرافیایی

1- آیا افرادی که خارج از تهران ساکن هستند می توانند تامین کننده باشند؟

پاسخ: تامین کنندگان هیچ محدودیت جغرافیایی جهت تامین در ایران رنتر نخواهند داشت. تامین‌کنندگانی که خارج از تهران می باشند از طریق ارسال قرارداد و اسکن آن می توانند قرارداد تامین در ایران رنتر را امضا کنند. همچنین ضمانت های مورد نیاز از طریق ارسال با پست انجام می شود.

بازده مالی

1- ایران رنتر به عنوان یک روش سرمایه گذاری هوشمند چه بازده مالی دارد؟

پاسخ: تامین کنندگان هیچ محدودیت جغرافیایی جهت تامین در ایران رنتر نخواهند داشت. تامین‌کنندگانی که خارج از تهران می باشند از طریق ارسال قرارداد و اسکن آن می توانند قرارداد تامین در ایران رنتر را امضا کنند. همچنین ضمانت های مورد نیاز از طریق ارسال با پست انجام می شود.

NPER:  تعداد ماه های دریافت اقساط

Pmt:  اقساط دریافتی ماهانه

PV:  مبلغ تامین شده

توجه داشته باشید که مفهوم بازده و سود متفاوت است.

مبالغ اقساط

1- در صورتی که مشتریان اقساط خود را پرداخت نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پاسخ: در صورت عدم پرداخت اقساط توسط مشتریان، تامین کنندگان هیچ نگرانی از این موضوع نخواهند داشت. تمامی اقساط تامین کنندگان توسط ایران رنتر ضمانت می شود و حتی با عدم پرداخت مشتریان، ایران رنتر اقساط را پرداخت خواهد کرد.

کسب درآمد شرعی

1- آیا کسب درآمد در ایران رنتر از لحاظ شرعی صحیح است؟

پاسخ: بله. یکی از مزایای پلتفرم ایران رنتر برای سرمایه گذاران شرعی بودن این روش است. با توجه به اینکه پلتفرم ایران رنتر براساس جا بجایی وسیله و فروش اقساطی می باشد، درآمد کسب شده تامین کنندگان کاملا شرعی است.

هدیه و تخفیف ها

ایران‌رنتر چه هدایا و تخفیف‌هایی را برای سرمایه‌گذاری تأمین‌کنندگان در نظر گرفته است؟

پاسخ: ایران رنتر به منظور تشکر از اعتماد تأمین‌کنندگان، هدایا و تخفیف‌هایی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرد:

1-هدیه نقدی معرفی تأمین‌کنندگان جدید :

با معرفی تأمین‌کنندگان جدید به ایران رنتر 2 درصد از مبلغ سرمایه‌گذاری آن‌ها را به عنوان هدیه نقدی دریافت می‌کنید.
برای دریافت هدیه نقدی به این نکات توجه داشته باشید:
  • شما باید خودتان از تأمین‌کنندگان ایران‌رنتر باشید.
  • فرد معرفی‌شده از افراد درجه یک خانواده شما نباشد.
  • هدیه نقدی فقط بابت اولین تأمین فرد به شما تعلق می‌گیرد.
  • هدیه نقدی بعد از اتمام فرآیند تامین فرد معرفی شده، تا یک ماه بعد به حساب شما واریز می شود.

2-طرح‌های تخفیفی سرمایه‌گذاری:

ایران‌رنتر با توجه به حجم سفارش مشتریان خرید اقساطی، اقدام به برگزاری طرح‌های مختلف تخفیف برای سرمایه‌گذاری می‌کند. در این طرح‌ها شما با توجه به درصد تخفیف طرح مذکور، برای سرمایه گذاری مبلغ کمتری پرداخت کرده ولی اقساط خود را بر مبنای عدد اولیه دریافت می‌کنید.